زنگ ورزش قربانى محدودیت‌هاى آموزش و پرورش/ کمبود معلم هنر و تربیت بدنی در مدارس

زنگ ورزش قربانى محدوديت هاى آموزش و پرورش/ کمبود معلم هنر و تربیت بدنی در مدارس

زنگ ورزش قربانى محدودیت‌هاى آموزش و پرورش/ کمبود معلم هنر و تربیت بدنی در مدارس

زنگ ورزش قربانى محدودیت هاى آموزش و پرورش/ کمبود معلم هنر و تربیت بدنی در مدارسصیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهاى استان تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمى و پزشکى باشگاه خبرنگاران جوان  با بیان  اینکه در آموزش و پروش همه چیز به صورت مطلوب ارائه می شود ، اظهار کرد: در صورتی که نهاد های دیگر مجوز استخدام معلمان جدید را صادر کنند، آموزش و‌ پرورش هم از این موضوع استقبال می کند.

وی افزود:با توجه به کمبود معلم برای حضور در کلاس، این طبیعی است که رشته هایی مانند هنر و تربیت بدنی در اولویت قرار نگیرند.

صیدلو ‌با اشاره به اینکه تقاضای معلمی برای رشته های تربیت بدنی و هنر وجود دارد گفت:اما شکل ورود نیرو در آموزش و پروش به این گونه نیست که متقاضی  در صورت گرفتن لیسانس به سرعت جذب آموزش و پرورش شود.

٢٠ هزار نفر در آزمون آموزش و پرورش جذب می‌شوند

وی افزود:برای استخدام در آموزش و و پرورش آزمون ورودی برگزار می شود و تنها ۲۰ هزار نفر در این آزمون پذیرفته می شوند.

وی ادامه داد:این ۲۰ هزار نفر برای تمامی رشته های تحصیلی جذب شده و به سبب محدودیت ها  نمی توانند نیازهای رشته  تربیت بدنی و هنر را  تامین کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهاى استان تهران با بیان اینکه برخی از دوستانی که باید مجوز افزایش میزان استخدام متقاضی را صادر کنند می گویند شما یک میلیون فرهنگی  هستید و ۱۴ میلیون دانش آموزش دارید، افزود: این عده فکر می کنند که این نیروها برای تربیت دانش آموزان کافی است اما این طور نیست.

انتهاى پیام/

زنگ ورزش قربانى محدودیت هاى آموزش و پرورش

نظر خود را بنویسید