شرایط استاندارد «مطالعه» دانش آموزان را بدانید

شرایط استاندارد «مطالعه» دانش آموزان را بدانید

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان بسیاری از دانش آموزان با مشکل عدم تمرکز و استفاده صحیح از نیروی فکری و ذهنی مواجه هستند. علل اصلی فراموشی مطالب به دلیل مطالعه طولانی مدت و بیش از یک ساعت می‌تواند به عضلات کمر و گردن آسیب جدی برساند.

ساعت13/ دانش آموزان باید زمان کمی اما با کیفیت درس بخوانند

مکان مطالعه نباید موجب حواس پرتی دانش آموزان شود. نور کافی باید در محیط باشد تا دانش آموزان برای دیدن بهتر مطالب مجبور به خم شدن روی کتاب نشوند. میز و صندلی دانش آموزان باید قابلیت تنظیم کردن و صندلی چرخ دار داشته باشد. همچنین صندلی باید دارای پشت سری باشد تا در وقت نیاز برای استراحت عضلات گردن استفاده شود. بهترین مدت مطالعه برای دانش آموزان ۴۵ دقیقه تا یک ساعت بوده و برای افراد بزرگسال نهایتا یک تا یک ساعت و ۱۵ دقیقه است. دانش آموزان و دانشجویان بهتر است بیش از یک ساعت به صورت مداوم، مطالعه نداشته باشند. حتما دانش آموزان باید بعد از این مدت مطالعه در حد حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استراحت داشته باشند.


بیشتر بخوانید: ترفندهای طلایی برای درس خواندن در کمترین زمان


بهترین روش استراحت، ایستادن یا دراز کشیدن است؛ حالتی که در آن عضلات کشیده شوند، زیرا بعد از یک ساعت مطالعه و خمیدگی عضلات  دانش آموزان نیاز به کشیدگی آن ها را دارند. برنامه ریزی به دانش آموزان کمک می‌کند که استفاده مفیدتری از مدت زمانی که در اختیار دارند بکنند و انرژی ذهنی شان را بیهوده هدر ندهند. 

ساعت13/ دانش آموزان باید زمان کمی اما با کیفیت درس بخوانند

بهتر است برنامه ریزی را با یک هدف آغاز کنند. دانش آموزان با خود صادق باشند و روز‌های هفته را بنویسند. بر اساس آن‌ها مطالعه شان را تنظیم کنند. برای بازدهی مناسب بهتر است روزانه نیم ساعت به ساعات مطالعه بیفزایند. این را باید بدانند برای پیشرفت تدریجی باید صبر زیادی داشته باشند. دانش آموزان باید بدانند که به سرعت نباید زمان مطالعه را افزایش دهند؛ بلکه باید تدریجی آن را افزایش دهند.


پاسخ به سوالات دانش‌آموزی را اینجا بخوانید


انتهای پیام/

دانش آموزان برنامه ریزی را هدفمند آغاز کنند

نظر خود را بنویسید