وحشتناک‌ترین درد‌های دنیا؛ از سردردهای خودکشی تا آنفلوآنزای معده

وحشتناک‌ترین درد‌های دنیا؛ از سردردهای خودکشی تا آنفلوآنزای معده

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی از بیماری‌ها و اختلالات در بدن باعث می‌شوند تا فرد به مرحله‌ای از بیماری برسد که تحمل درد برای او بسیار سخت باشد و در مواردی حتی نتواند آن را تحمل کند.
 
وحشتناک‌ترین درد‌های دنیا/ از سردردهای خودکشی تا آنفلوآنزای معده
در نظرسنجی‌های متعددی که از سوی سایت سلامت و مشاوره‌های پزشکی  (Prevention) صورت گرفته است، درد‌ها و بیماری‌های طاقت فرسایی شناسایی شده اند که در ادامه با فهرستی از دردناک‌ترین آنها آشنا می‌شوید.

سردرد‌های خوشه‌ای

این بیماری از میگرن بسیار حادتر است. حملات سردرد‌های خوشه‌ای به طور ناگهانی رخ می دهد و معمولاً در محدوده یکی از چشم‌ها یا یک طرف صورت درد شدیدی را ایجاد می‌کند. شاید دلیل انتخاب این بیماری در جایگاه نخست فهرست شدیدترین درد‌های جهان آن بوده است که حملات سردرد به مدت یک هفته یا یک ماه درد شدیدی را در بیمار ایجاد می‌کند.

عده‌ای این نوع درد را سردرد خودکشی هم نامیده اند، زیرا عقیده بر آن است افراد مبتلا به این عارضه برای رهایی از درد‌های دوره‌ای آن به خودکشی فکر می‌کنند. دلیل اصلی این بیماری نامشخص است و برای تسکین درد به افراد مبتلا که اغلب مردان هستند، دارو‌های استروئیدی پیشنهاد می‌شود.

وحشتناک‌ترین درد‌های دنیا؛ از سردردهای خودکشی تا آنفلوآنزای معده

سرطان

از میان دردناک‌ترین بیماری‌های سرطانی می‌توان به سرطان لوزالمعده، سرطان بافت همبند و تومور مغز اشاره کرد. برای التیام درد در این موارد، استفاده از دارو‌ها و استروئید‌ها توصیه می‌شود.

سنگ کلیه

درد کلیه یکی از  وحشتناک ترین درد‌هایی است که فرد را تا حالت شوک و اغما می‌برد و عوامل ژنتیکی نقش زیادی در بروز آن دارند. این درد با تورم بدن همراه است. در این حالت توده‌های تشکیل شده  به سرعت در انتهای شکم و نواحی کشاله ران ایجاد درد می‌کنند. در اغلب موارد پزشکان دارو‌های ضد درد  را تجویز و نوشیدن مقدار فراوانی از آب را به بیمار توصیه می‌کنند. در صورت خروج سنگ کلیه از بدن از طریق ادرار، درد بیمار بلافاصله التیام می‌یابد.

مننژیت

مننژیت یکی از عفونت‌های مغزی است که توسط باکتری، قارچ، انگل، ویروس ایجاد می‌شود. علائم مننژیت شامل تب ناگهانی شدید، سردرد شدید، سفت شدن گردن، حساسیت به نور، مشکلات راه رفتن، تشنج، گیجی و کم اشتهایی است. بدترین نوع مننژیت، مننژیت باکتریایی است که اگر به موقع تشخیص داده نشود منجر به مرگ دردناکی می‌شود.

وحشتناک‌ترین درد‌های دنیا؛ از سردردهای خودکشی تا آنفلوآنزای معده


بیشتر بخوانید: وحشتناکترین بیماری‌ها‌ی مرگ‌آور؛ از کرم چشم تا انسان سنگی و مرد فیلی


عفونت گوش 

عفونت گوش همراه با سردرد و سرگیجه همراه است و تمام بدن فرد را درگیر درد می‌کند.

درد‌های جانبی عصبی

دردهای جانبی عصبی برای افراد مبتلا به دیابت کاملا شناخته شده است. آسیب وارد شده به اعصاب انگشتان پا و دست باعث بروز این درد‌ها می‌شود. یکی از متخصصان مرکز پزشکی NYU در این باره می‌گوید:  مبتلایان به این بیماری اغلب اظهار می‌کنند که درد مرتبط با این عارضه شبیه راه رفتن بر روی تیغ است. استفاده از دارو و انجام ورزش‌های سبک برای به جریان در آوردن خون به این بیماران توصیه می‌شود.

درد  بعد از جراحی

نیمی از افرادی که جراحی قفسه سینه را تجربه می‌کنند، با درد‌های طولانی و شدیدی مواجه می‌شوند. در این شرایط بیمار  باید حتما در بیمارستان بستری شود  زیرا درد‌های شدید باعث بروز مشکلات جدی در بیماران خواهد شد.

وحشتناک‌ترین درد‌های دنیا؛ از سردردهای خودکشی تا آنفلوآنزای معده

درد‌های مزمن در قسمت‌های پایین کمر

به گفته یکی از اساتید دانشگاه استنفورد، این عارضه بسیار شایع و دردناک است. اغلب افراد در مدت کوتاهی پس از ابتلا به این بیماری بهبود می‌یابند، اما سایر افراد مجبورند این درد شدید را برای مدت طولانی تحمل کنند. گفته می‌شود اضطراب و شدت درد اولیه، در ماندگاری این بیماری دخیل است.

دردهای عصبی شینگلز 

شینگلز نوعی از آبله مرغان است که ۱۰ درصد افراد مبتلا را دچار درد‌های شدیدی می‌کند. بعد از درمان آبله مرغان، ویروس آن ممکن است در عده‌ای از بیماران در کمون باقی بماند. محل تجمع این ویروس‌ها مغز و نخاع است.

درد عصب سه قلو

بیماری‌های عفونی و سرطان‌ها ممکن است باعث ایجاد درد‌های شدیدی در عصب سه قلو شوند. این عصب خاص حس‌های مختلف را از صورت به مغز انتقال می‌دهد.  مبتلایان به این درد احساس می‌کنند صورتشان در حال سوختن است. درد ناشی از آن که بیشتر در سمت راست صورت رخ می‌دهد، بسیار شدید است و در فواصل زمانی چند دقیقه‌ای تکرار می‌شود. گفتنی است از دارو‌های خاصی برای تسکین درد این افراد استفاده می‌شود.

وحشتناک‌ترین درد‌های دنیا؛ از سردردهای خودکشی تا آنفلوآنزای معده

آماس مثانه بینابینی

تورم مثانه موجب ایجاد درد‌های وحشتناکی می‌شود که در موارد حاد، مبتلایان ۶۰ مرتبه در طی روز دچار تکرر ادرار می‌شوند. استفاده از دارو‌های ضد تورمی و تحریک اعصاب در تسکین درد این بیماران موثر است.

سندرم درد منطقه‌ای پیچیده

در این عارضه درد‌های طاقت فرسایی مانند پیچ خوردگی قوزک پا یا شکستگی دست در دست‌ها و پا‌های فرد حس می‌شوند. هنوز دلیل اصلی این بیماری که بیشتر در زنان شایع است، به طور قطعی مشخص نیست.

وحشتناک‌ترین درد‌های دنیا؛ از سردردهای خودکشی تا آنفلوآنزای معده

ورم معده و آنفلوآنزای معده

این بیماری که توسط باکتری‌ها و انگل‌ها به وجود می‌آید، با تب و لرز و تهوع و استفراغ همراه است.

زونا

زونا یک بیماری دردناک پوستی است که همراه با تاول‌های قرمز و دردناک همراه است و باعث افسردگی و بیماری‌های روانی در فرد می‌شود.

انتهای پیام/

دردناک‌ترین بیماری‌های دنیا را بشناسید

نظر خود را بنویسید